Osocze bogatopłytkowe PRP

 

Zabieg zwany też często "wampirzym liftingiem"jest jedną z najnowszych, rewolucyjnych, absolutnie naturalnych oraz najbezpieczniejszych metod odmładzania skóry

Metoda ta wykorzystuje własny potencjał regeneracyjny organizmu poprzez biostymulację jego komórek bogactwem czynników wzrostu zawartych w aktywnych płytkach krwi


Cena zabiegu :
 599 zł  / Twarz + Szyja

Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem polecanym i cenionym nie tylko za efekty, ale też za bezpieczeństwo i  jego uniwersalność. Efekty zabiegów  uzależnione są  od wieku pacjenta. Pacjenci młodsi szybciej reagują na stymulację płytkami i wymagają mniejszej liczby zabiegów w celu uzyskania pożądanego efektu. U osób starszych należy się liczyć z koniecznością przeprowadzenia większej liczby zabiegów, a ich efekt może być nie aż tak satysfakcjonujący, jak u osób młodszych. Również osoby korzystające nadmiernie z solarium z reguły gorzej reagują na terapię osoczem bogatopłytkowym czy też inne metody stymulacji regeneracji, co jest związane z  problemem  uszkodzenia skóry przez promieniowanie ultrafioletowe. Uszkodzenia DNA komórek ich skóry powodują, że staje się ona dużo mniej „żywotna” .

Rewitalizacja skóry możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej, (ACR – Autologous Cellular Regeneration) – czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i własnych komórek macierzystych. Zabiegi mezoterapii własnym osoczem świetnie sprawdzają się  zarówno u osób starszych z zaawansowanym procesem starzenia skóry, jak i u pacjentów młodszych, u których stosując osocze, działamy prewencyjnie. Celem zabiegu jest poprawa napięcia, elastyczności i gęstości skóry oraz spłycenie lub likwidacja zmarszczek na twarzy, w okolicach oczu, szyi, dekolcie i dłoniach, a także profilaktyka ich powstawania. Dzięki zabiegom skóra odzyskuje swoją młodzieńczą witalność- staje się wyraźnie gładsza, bardziej elastyczna, nawilżona i młodsza. Efekty zabiegów pojawiają się szybko i utrzymują się zadziwiająco długo.

 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?  Proces przebudowy tkanek zaczyna się już po 48 h od zabiegu, natomiast widoczne efekty zauważalne są już po dwóch tygodniach. W zależności od stylu życia pacjenta i stosowanej po zabiegu pielęgnacji skóry efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy, a czasem nawet i dłużej.

 

Na czym polega metoda? Metoda ta polega ona na podaniu za pomocą iniekcji w leczoną okolicę koncentratu własnych  aktywnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem autologicznym, czyli pozyskanym z krwi własnej pacjenta.  Czynniki wzrostu zamknięte w płytkach krwi są  uwalniane podczas podawania koncentratu PRP w skórę i „zmuszają” organizm pacjenta do szybkiej regeneracji i odbudowy tkanek oraz  tworzenia nowych włókien kolagenowych i nowych naczyń krwionośnych. Jeżeli zaaplikujemy osocze bogatopłytkowe do wnętrza zmarszczki, doprowadzi to do znacznego pobudzenia komórek macierzystych i do nasilenia się produkcji kolagenu, który ma kluczowe znaczenie w wyglądzie skóry. Dzięki temu procesowi skóra zostaje zregenerowana i odmłodzona. Poprawi  się jej jędrność, elastyczność i poziom nawilżenia.

 

Zalety zabiegu: Osocze bogatopłytkowe jest  bardzo popularnym  i skutecznym zabiegiem ( także wśród zagranicznych i polskich gwiazd show biznesu), ponieważ daje naturalne i  narastające efekty działania nie zmieniając rysów twarzy. Będąc zabiegiem wykorzystującym własny potencjał naprawczy organizmu pacjenta – jego krew, ogranicza ryzyko powstania reakcji nietolerancji, która może zdarzyć się po podaniu substancji obcych, chociażby tych zawartych w koktajlach stosowanych podczas zabiegów mezoterapii. Zabieg z zastosowaniem PRP jest absolutnie bezpieczny, naturalny, i biokompatybilny z ludzkim ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji autoimmunologicznych. Jest więc to metoda bezpieczna właściwie dla każdego, również dla alergików, którzy mają największą skłonność do wszelkich reakcji uczuleniowych. Także potencjału do odnowy skóry, jaki zawarty jest w osoczu bogatopłytkowym, nie można porównać do żadnego z koktajli stosowanych podczas mezoterapii. 

 

Komu polecamy zabiegi? Starzenie się skóry jest spowodowane utratą zdolności komórek do samoistnej odnowy. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP  przeznaczone  są do stosowania zarówno w profilaktyce starzenia, jak i leczeniu objawów, dlatego też zaleca się go wszystkim osobom, zarówno kobietom jak i mężczyznom, bez względu na wiek, które dostrzegają u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry  i chcą im przeciwdziałać zachowując jednocześnie naturalny i zdrowy wygląd. Z zabiegu chętnie korzystają osoby, które narzekają na wiotką, suchą, zmęczoną lub  pozbawioną blasku cerę, których skóra wymaga  przywrócenia napięcia i elastyczności  lub gdy pojawiają się przebarwienia oraz  zmarszczki. Sygnałem do rozpoczęcia terapii powinny być również pojawiające się lub już istniejące rozstępy, blizny lub trudno gojące się rany. Zabiegi są też bardzo skuteczne w profilaktyce i leczeniu chorób skóry głowy (wypadanie włosów, łysienie).   Zdecydowanie jest to zabieg dla pacjentów ze skórą atopową i skłonną do alergii, przed wszystkim ze względu na swoją naturalność i pochodzenie z własnej krwi pacjenta, co zmniejsza ryzyko podrażnienia i tak już wrażliwej skóry osób cierpiących na schorzenia dermatologiczne. Nieco dłużej w tej grupie pacjentów trwać może regeneracja skóry, ale odpowiednie postępowanie i pielęgnacja pozabiegowa pozwalają wyeliminować także i ten problem.

 

Na jakie okolice?  Zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego pozwalają w krótkim czasie osiągnąć bardzo dobre efekty w redukcji wiotkości skóry zlokalizowanej w  okolicach  oczu, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. Można stosować je w przypadku zabiegów na tzw. trudne okolice, do których można zaliczyć powieki, szyję i dłonie. Biorąc pod uwagę fakt, że na dzień dzisiejszy nie ma zbyt wielu nieoperacyjnych metod odmładzania trudnych okolic, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym są tu bardzo ciekawą alternatywą.  Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się z bardzo dobrymi efektami leczenia  do zabiegów redukujących blizny lub zmniejszających rozstępy.

 

Efekty zabiegu: Terapia z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego pozwala uzyskać naturalne i trwałe rezultaty  regeneracji i odbudowy skóry widoczne jako:

  • widoczne odmłodzenie-poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry,
  • nawilżenie i rewitalizacja,regeneracja włókien kolagenowych,
  • wygładzenie  i zmniejszenie głębokości zmarszczek,
  • znaczna poprawa kolorytu cery, dzięki powstawaniu nowych naczyń krwionośnych odżywiających skórę,
  • rozjaśnienie przebarwień,
  • profilaktyka zapobiegająca starzeniu i wiotczeniu skóry,
  • terapia wypadających włosów i łysienia męskiego, poprawa wzrostu włosów,
  • wypełnienie blizn po trądziku,
  • zmniejszanie rozstępów,
  • szybsze gojenie się ran.

Jak często wykonujemy zabiegi?

Zaleca się wykonanie serii 4- 6 zabiegów w odstępach dwu-trzy tygodniowych, przy czym w zależności od indywidualnych potrzeb terapię można uzupełnić o dodatkowy zabieg lub zabiegi, a kolejne zabiegi przypominające wykonywać  1- 2 razy w roku.

Jak wygląda procedura zabiegu? Zabieg nie należy do bardzo nieprzyjemnych i jest dobrze tolerowany przez pacjentów. W celu zmniejszenia dyskomfortu stosujemy miejscowe znieczulenie okolic zabiegowych specjalną maścią na pół godziny przed planowanym zabiegiem. Można powiedzieć, że to standardowe pobranie krwi, z tą małą różnicą, że wraca ona do organizmu, po odpowiednim jej przygotowaniu. Zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym składa się z trzech etapów. Pierwszym etapem zabiegu jest pozyskanie osocza bogato płytkowego (PRP).  Pielęgniarka u nas w LiqRise Day Spa pobiera niewielką ilość krwi (pacjent nie musi być na czczo) od 8 do 24 ml krwi za pomocą sterylnego, zamkniętego, próżniowego systemu o kalibrowanej objętości  do specjalnych próbówek separacyjnych. Kolejnym etapem jest odwirowanie pobranej od pacjenta krwi w Wirówce Hittech laboratoryjnej przez około 5 minut, w której następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza z koncentratem płytek  krwi. Po odwirowaniu osocze bogatopłytkowe pobierane jest do strzykawki, dodaje do niego wybraną substancję aktywującą  płytki krwi ( mamy dostępne dwa rodzaje preparatów).  Trzeci etap to podanie uzyskanego w ten sposób koncentratu w skórę poprzez mezoterapie igłową pistoletem przez Kosmetologa. W zależności od wielkości  wybranego obszaru ciała czas trwania zabiegu wynosi od 30 – 90 min

Po zabiegu Przebudowa tkanek po pierwszorazowym podaniu PRP zaczyna się już po 48 godzinach od zabiegu, a pierwsze widoczne gołym okiem efekty w postaci poprawy napięcia i gęstości skóry oraz wypełnienia zmarszczek widoczne są już po dwóch tygodniach. Jeszcze szybciej przebiega proces rekonwalescencji skóry. Oczywiście drobne ślady w postaci nakłuć czy niewielkich siniaczków pozostają widoczne na skórze nawet do tygodnia, jednak przykryte bezpiecznym makijażem mineralnym są już następnego dnia po zabiegu zupełnie niewidoczne dla otoczenia. Przez 24 godziny po wykonaniu zabiegu należy unikać chodzenia na basen, saunę czy też siłownię. Nie zaleca się również stosowania preparatów zawierających wysokie stężenie składników aktywnych lub kwasów.

 

 

Profil użytownika

oddzwoń

Zostaw Swój numer

oddzwonimy!

Zostaw Swój numer

NIEBAWEM ODDZWONIMY!

Informacje

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego
"Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm".
udzielonąprzez PFR SA.

Kontakt

Instytut Zdrowia i Urody
Noelle Spa&Beauty
Ul. Warszawska 44
05-230 Kobyłka k. Marki / Zielonka / Radzymin / Warszawa Targówek

+48 798 335 720
[email protected]

pon - pt: 09:00 - 21:00 
sob: 09:00 - 18:00

Punkt sprzedaży bonów prezentowych 
Wyspa handlowa
Noelle Podaruj Prezent
Galeria Wołomin

Ul.Geodetow 2
05-200 Wołomin

 Noelle Spa&Beauty -
miejsce i atmosferę tworzą ludzie!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Noelle Podaruj Prezent